İnu Yasha Anime Tanıtım

İnsanlar ve şeytanlar bir arada yaşamaktadır. Neler olduğunu anlamaya çalışırken Kagome'yi kuyuya çeken şeytan köye saldırır.

Tapınakta ailesi ile yaşayan Kagome kedisini yakalamak için bir gün, tapınakta girmemesi gereken bir yere girer. Orada bir kuyu vardır ve Kagome bir iblis tarafından aşağı çekilir. Gözlerini açtığında kendini bir ormanda bulur. Ormanın içlerinde ilerlemeye başlar ve ağacın birinde oklarla tutturulmuş, uyuyan tuhaf bir yaratık görür. Ağacın yakınlarında bir köy olduğunu fark eder. Neler olduğunu anlamaya çalışırken etrafına insanlar toplanmaya başlar. Kagome eski feodal dönemdedir. İnsanlar ve şeytanlar bir arada yaşamaktadır. Neler olduğunu anlamaya çalışırken Kagome’yi kuyuya çeken şeytan köye saldırır. Kagome, şeytandan kurtulmak için ağaçtaki yaratığı kurtarır. Köylüler şaşkındır çünkü Inuyasha 50 yıl önce rahibe Kikyo tarafından ağaca mühürlenmiştir ve 50 yıldır uykudadır. Inuyasha saldıran şeytanı yok eder ve köylüleri kurtarır fakat daha sonra Kagome‘nin kolyesini ele geçirmeye çalışır. Kolyesinin kutsal mücevher olduğunu öğrenen Kagome onu Inuyasha’dan korumaya çalışırken parçalar ve kolye binlerce parça halinde dünyanın her yerine dağılır. Parçaları toplamak zorundadırlar çünkü kutsal mücevher kötü niyetli kişilerin eline geçerse oldukça tehlikeli olabilir. Kutsal parçaları hissedebilen Kagome ve güçlü Inuyasha artık birlikte hareket etmek zorundadır.

Japonca Adı: 犬夜叉

Tür: Shounen, Fantastik, Büyü, Macera, Aksiyon, Komedi

Bölüm Sayısı: 167

Kategori: Tv serisi

Yayın Tarihi: 16/10/2000 – 13/9/2004

Müzik: Wada Kaoru

Orjinal Eser: Takahashi Rumiko

Yönetmen: Ikeda Masashi, Nishimori Akira

Animasyon: Sakuma Shinichi, Soeta Kazuhiro, Suganuma Eiji, Sato Taka

Başlıca Seiyuular: Yamaguchi Kappei (Inuyasha), Yukino Satsuki (Higurashi Kagome), Hidaka Noriko (Kikyou), Takagi Motoki (Miroku), Kuwashima Houko (Sango), Watanabe Kumiko (Shippo), Narita Ken (Sesshoumaru), Morikawa Toshiyuki (Naraku)

Kagome ve Inuyasha‘ya daha sonra katılan Shippo, Sango ve Miroku oldukça orjinal ve eğlenceli karakterlerdir. Her şeyden öte Inuyasha masum komedi içeren bir animedir. En güzeli  de sırf daha çok izlensin diye aşırı kanlı sahneler veya çıplaklık içermiyor.

Ana Karakterler:

Kagome Higurashi: Kagome liseli bir kızdır ve ailesinin koruduğu bir tapınakta yaşamaktadır.

inu-yasha-anime-tanitim2

InuYasha: Sengaku döneminde yaşayan bir yarı iblistir. Kurt kral’ın ikinci oğludur.

inu-yasha-anime-tanitim

Sesshomaru: InuYasha’nın abisidir. InuYasha’ya babası tarafından verilen kılıcı kıskandığından dolayı ona düşmandır.

inu-yasha-anime-tanitim

Kikyo: InuYasha’nın aşık olduğu kadındır. InuYasha’yı da ağaca o mühürlemiştir.

inu-yasha-anime-tanitim

Sango: İlerde Kagome ve InuYasha’nın arkadaşı olacaktır. Can dostu Kirara ile birlikte yaşarlar.

inu-yasha-anime-tanitim

Miroku: Çapkın bir keşiştir. Nerede güzel bir kadın görse oraya gider. İlerde InuYasha ve Kagome ile aynı tarafta savaşacaktır.

inu-yasha-anime-tanitim

Anime ile Bağlantılı Seriler:

Inuyasha (Manga) (1996)

Inuyasha The Castle Beyond The Looking Glass (Film) (2002)

InuYasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler (Film) (2003)

Inuyasha: Meguri Au Mae no Unmei Koiuta (Special) (TV Serisi) (2004)

Inuyasha: The Final Act(TV Serisi) (2009)

Yorum:

InuYasha’nın adı pek duyulmasa da benim ilk animelerimdendir. Animedeki müzikleri ne zaman duysam bana hem hüzün hemde mutluluğu aynı anda yaşarım. Müziklere de bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "İnu Yasha Anime Tanıtım"

Mesaj At