Hyouka anime tanıtım

Houtarou Oreki sosyal aktiviteleri sevmeyen, uyuşuk bir öğrencisidir

Houtarou Oreki sosyal aktiviteleri sevmeyen, uyuşuk bir öğrencisidir. Kendisi dediğine göre enerji saklamaktadır. Liseye geçtikten sonra ablasından bir mektup alır. Ablası eskiden o lisenin “Klasik Edebiyat Kulübündedir” ve üyesinin olmadığı için kapatılacağını öğrendiğinden bunun olmaması için Oreki’den kulübe katılmasını ister.  Bunu arkadaşı Fukube Satoshi’ye söyleyince Satosi aşırı şaşırır ve ona hiç üye yoksa kendine ait bir köşen olur demesiyle tamamen karar verir katılmaya. Kulübe girince aşırı büyük gözlü, hoş ve kibar bir kızla, Chitanda Eru ile tanışır. Kulübün zaten bir üyesi olduğunu görünce bırakmak istese de Chitanda’dan etkilenmiştir.

Tür: Okul, Gizem

Çizer: Yonezawa Honobu

Bölüm: 22+5

Kulübe daha sonra Houtarou’nun arkadaşı Fukube Satoshi ve Ibara Mayaka adlı kız da katılacaktır. Gizemli olaylar ortak ilgi alanları olan bu dörtlü, kulüpte 33 sene önce olan bir olayı araştırmaya başlayacak, olayla ilgili ipuçlarını ise 33 sene önceki üyelerin yaptığı “Hyouka” adlı çalışmada bulacaklardır.

HYOUKA AÇILIŞ


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Hyouka anime tanıtım"

  1. Aynen katılıyorum 🙂 ” Ben tembel değilim sadece enerji harcamak istemiyorum” Oreki Houtarou . Çok güzel ve herkes izlemeli.

  2. tavsiye ederim çok eğlenceli anime gizem falan pişman olmazsınız

Mesaj At