Highschool of the Dead anime tanıtım

Isırılan öğretmen zombiye dönüşür ve okulda salgın başlar

Genellikle bu gibi kaos durumlarında kahramanlar dünyayı kurtarmaya çalışır. Highschool of the Dead ise işlerin bir anda çılgın bir hal aldığı dünyada, hayatta kalmaya çalışan bir avuç insanın hikayesini anlatıyor bizlere.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Doğaüstü Güçler, Ecchi

Yapım Yılı: 2010

Bölüm Sayısı: 12/12 +1

Ölülerin gününe merhaba diyelim!

Takashi Komuro oldukça sıradan sayılabilecek yaşamında, herhangi bir lise öğrencisinin günlük dertleri ile kuşatılmış durumdadır. Uzun zamandır hoşlandığı Rei bir başkasıyla beraberdir ve kahramanımız bu nedenle kendine depresyonlardan depresyon beğenmektedir. Takashi, bu hallerine daha fazla dayanamayan çocukluk arkadaşı Takagi tarafından bir güzel azarlandıktan sonra biraz hava almak için çatıya çıkar.

Her şey son derece normal seyrederken okulun kapısında beliren garip bir adam, onu uzaklaştırmak isteyen öğretmenlerden birini ısırır. Çok geçmeden ısırılan öğretmen zombiye dönüşür ve okulda salgın başlar.

Takashi, sağ kalmış bir kaç öğrenci ve bir öğretmen ile okuldan kaçmayı başarır. Şehrin yarısı insan etine aç zombilere dönüşmüşken, hayatta kalmak  için birbirlerine güvenmekte başka çareleri yoktur.

Güzel bir bahar sabahı hayal edin…Kuşlar, çiçekler, parıldayan bir güneş, tertemiz hava, insanların yüzlerinde baharın verdiği tazelenmişlik ifadesi… Şimdi bu sahneye zombileri de dahil edin…

Özellikle Holywood ‘da sıkça karşımıza çıkan zonbi kıyameti teması bu seride aksiyon ve ecchi ile beraber sunuluyor. Çizimleri ile göz dolduran seri, gerek makineli tüfekler, ağır askeri teçhizatlar, gerek katanalar, süngüler ve mızraklar ile tadına doyulmaz aksiyon sahneleri içeriyor. Serimizin, hikayenin işlendiği 12 bölümünün yanı sıra, ufak bir yan hikayenin anlatıldığı tek bölümlük OVA‘sı da mevcut.

HIGHSCHOOL OF THE DEAD FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Highschool of the Dead anime tanıtım"

Mesaj At