Goblin dizisi tanıtımı

Dizi 900 yıl önce döneminin kralı tarafından göğsünden kılıç saplanmış ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiş asker Kim Shin (Goblin) ve gelini Ji Eun-Tak arasındaki aşkı ve maceraları konu alır.

Bir goblin olan Kim Shin sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüzyıllardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnesiadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

Dizi 900 yıl önce döneminin kralı tarafından göğsünden kılıç saplanmış ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiş asker Kim Shin (Goblin) ve gelini Ji Eun-Tak arasındaki aşkı ve maceraları konu alır. Goblin’in ölümsüz hayatının sona ermesi için göğsünde asırlardır saplı olan kılıcı çıkarması gerekmektedir. Ancak bunu Goblin gelininden başkası yapamayacaktır. Goblin asırlardır beklediği gelinini bulunca onunla ve Azrail ile aynı evde yaşamaya başlar. Dizi şu anda Kore’nin en yüksek reytingine sahip ve en çok izlenen dizisidir.Senaryosunu Kim Eun-Sook’un kaleme aldığı dizinin ilk bölümü 2 Aralık 2016 tarihinde ekrana gelmiş ve final bölümü 21 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmıştır.

goblin dizisi

 

Yazar yorumu


Dizi benim de çok beğenerek izlediğim, aldığı ödülleri ve reytinglerini kesinlikle hak eden bir dizi. Gerek oyuncu kadrosuyla gerek müzikleriyle kalitesini belli eden efsanelerden. Oyuncuların profesyonelliğinden, sahne arkasında da iyi dostluklar kurmalarından ve kimyalarının tutmasından olsa gerek, izlerken her duyguyu birebir yaşıyorsunuz.

Azrail ve Goblin sahnelerini izlerken kahkahalar atacağınızın garantisini veriyorum 🙂

goblin dizisi

Diziyi bu kadar iyi yapan etkenlerden birisi de şüphesiz dizi için yapılan müzikler. Dizi her izleyici gibi beni de derinden etkileyen, günlerce tekrar başa sarıp sarıp dinlediğim harika OST’lara sahip. Müzikleri bu kadar sevmemde müzikleri seslendiren hepsi birbirinden muhteşem sanatçıların ortaya koymuş oldukları büyük emek sonucu kusursuz müzikler çıkarmaları olsa gerek. İşte o muhteşem OST’lardan birisi;

 

Özellikle son 3 bölümünde ağlamaktan kendi alamadığım doğrudur. Goblin, diğer diziler tarafından izleyicide oluşmuş büyük ön yargıları her defasında kıran bir dizi. İzlerken, hiç beklemediğiniz, büyük sürprizli olaylarla ve sonlarla karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın. İzlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim bir dizi. Henüz izlemediyseniz daha fazla geç kalmayın derim.

Goblin oyuncuları


Kim Shin ( Goblin) : Gong Yoo
Ji Eun-Tak: Kim Go-Eun
Wang Yeo (Azrail-Kral): Lee Dong Wook
Kim Sun (Sunny): Yoo In-Na
Yoo Deok Hwa: Yook Sung-Jae

Dizinin aldığı ödüller


2017 53. Baeksang Sanat Ödülleri: Büyük Ödül – TV kategorisi (Kim Eun-Sook)
2017 Kore Kablolu TV Ödülleri: Büyük Ödül (dizi kategorisinde)
2017 Kore Kablolu TV Ödülleri: Büyük Ödül (Kablo VOD kategorisinde)
2017 Kore Kablolu TV Ödülleri: En İyi Dizi Müziği Ödülü (Ailee)

Goblin FragmanİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Goblin dizisi tanıtımı"

  1. Aslında Japoncaya ve Japonya’ya ilgim var ve yıllardır sadece Japon dizi ve filmlerini izledim.Bana sürekli olarak Kore dizilerini anlatan bir arkadaşımın hatırına izlemeye başladım Kore dizilerini ve 4. dizim “Goblin”
    Gerçekten de çok güzel bir diziydi, oyuncular çok şeker. Goblini canlandıran aktörü ilk izlediğim Kore dizisi Caffee Prince adlı dizi de de izlemiştim orada da çok beğenmiştim kesinlikle çok sevimli bir gülüşü var 🙂 dizideki diğer oyuncularda ve oyuncular kadar gerçekten müzikleri de çok etkileyici, kesinlikle tavsiye ederim.

Mesaj At