Fairly Tail anime tanıtım

Bu anime 2009 yılında çıkmış olmasına rağmen Naruto, One Piece, Bleach gibi en üstlerde olan animelerden biridir

Bu anime 2009 yılında çıkmış olmasına rağmen Naruto, One Piece, Bleach gibi dünya sıralamasında en üstlerde olan animelerden biridir. Aslında tanıtmaya ihtiyaç bile duymuyorum, çünkü anime dünyasındaysanız ve Fairy Tail’ i hala izlememişseniz; yanlış yoldasınız 😀 Türünden de anlaşılacağı gibi büyü üzerine kurulu bir anime. Büyücülerin dünyası gibi inanılmaz bir dünyanın içerisinde bile kendilerinden bahsettirecek kadar değerli yeteneklere sahip kişiler bulunmaktadır. Kayıp büyü olarak adlandırılan bu büyüleri kullanan büyücüler, diğerlerine oranla daha güçlü ve inanılmaz yeteneklidirler. Bunların içinde ise özellikle Ejder Biçer büyücüleri olan; büyüyü direk olarak ejderhalardan öğrenen kişiler bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Büyü

Çizer/Yazar: Hiro Mashima

Yıl: 2009

Bölüm Sayısı: 175

Ejderhalar hiçbir insanın yüzleşemeyeceği kadar korkunç ve güçlü yaratıklardır. Günümüzden 400 yıl önce ejderhalar ve insanlar arasında verilen o amansız savaş devam ederken insanlar hiçbir şekilde ejderhalarla boy ölçüşemez iken bazı ejderhalar insanların tarafına geçmiş ve insanlara ejder biçme büyüsünü öğretmişlerdir. Öyle ki; Ejder Biçerler(Ejderha büyülerini kullanan büyücüler) ejderhalarla savaşabilir ve onları öldürebilirlerdi.

fairy tail

Fiore Krallığı’nda yaşayan büyücülerin bulundukları büyücü loncaları vardır. Bu loncalar büyücülerin eğitiminden ihtiyaçlarının karşılanmasına ülkenin güvenliği ve düzenin sağlanmasına kadar bir çok sorumluluk üstlenmiştir. Bu büyücü loncalarının en ünlüsü olan Fairy Tail (Peri Kuyruğu) hikayenin oluştuğu ve şekillendiği mekandır. Natsu Dragneel (Ateş Ejder Biçer) namı değer “salamander no natsu”, Erza Scarlett(Titania), Lucy Heartfilia, Gray Fullbuster gibi daha bir çok ünlü büyücü bu loncada bulunmaktadır. Fairy Tail aydınlık(iyi tarafta) olan bir büyücü loncası olmasına rağmen karanlık tarafta olan ve birbirleri ile ittifak içinde bulunan birçok lonca bulunmaktadır. Bu loncalar arasındaki çekişmeleri Fairy Tail’e mensup kişilerin birbirleri arasındaki ilişkileri ve bağlılığı seyrederken eminim sizlerde bunların ne kadar önemli değerler olduğunu bir kez daha anlayacaksınız. Lafı daha fazla uzatmak istemiyorum gidin ve bir an önce izleyin. Benim favori karakterim Kuro Tetsu No Gajeel’ e çok dikkat edin. En sevdiğim shooby doo boop sanatçısıdır. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. İyi seyirler..

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Fairly Tail anime tanıtım"

Mesaj At