• 4 saat, 1 dakika
 • BÖLÜM3
 • ÜNİTE12
 • TEST10
1451 ÖĞRENCİ

Popüler

LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabımız tamamen kendi kendine Japonca öğrenmek isteyenler için konu anlatımları test edilerek hazırlanmıştır. Kitap hazırlanma aşamasında iken kendi kendine Japonca öğrenmek isteyen kişilerce kullanılmış ve gelen geri dönüşlerle konu anlatımları en iyi hale getirilmiştir. İnteraktif olarak hazırlanmış Türkiye’deki ilk dilbilgisi kitabı özelliğini taşımaktadır.

 

ÖNSÖZ

Bir dil öğrenmeye karar verdiğimiz zaman ilk olarak bir kaynak arayışına gireriz. Tabii ki de bu kaynağın da yeterli bir kaynak olması gerekir. Aynı anda 3 – 4 farklı kaynaktan çalışıldığında sürekli aynı konuları tekrar edip bir türlü ilerleyemeyiz. Biz Akira Hocam ile sizlere tüm ihtiyacınızı giderecek bir kitap hazırladık. Alışılmış dilbilgisi kitaplarının sıkıcı ve akademik anlatımı yerine keyifli bir anlatımı tercih ettik. Konuları mümkün olduğunca örneklerle pekiştirdik. Her yaş grubuna hitap eden bir kitap yazdığımızı düşünüyorum. Kitabımızın öğretebilme durumunu gözlemek için, Japonca öğrenmek isteyen 5 kişiye konuları kitaptan anlattık. Öğrencilerimizden gelen geri bildirimlerle nasıl en iyisini yapabilirize cevap aradık. Bu sebeple kitabımız interaktif bir ortamda yazılan ilk Japonca Dilbilgisi kitabı özelliğini taşımaktadır.

LearNihongo ile Japonca’nın ne kadar kolay bir dil olduğunu göreceğiniz bu kitabın tüm öğrenenlere yararlı olması dileğiyle…

 

BU KİTABI KİMLER ALMALI?

LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabı;

Japonca’ya yeni başlayacaklar ve ilerletmek isteyenler,
Kendi kendine Japonca öğrenmek isteyenler,
Japonca’sını ileri seviyeye çıkarmak isteyenler içindir.

 

Japonca Dilbilgisi Kitabı

 

NASIL ÖĞRETİYOR?

LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabı adım adım Japonca öğretmektedir. Ders sıralaması bir sonraki dersi anlayacak şekilde yapılmıştır. Yani 4. dersi anlayabilmek için gerekli olan bilgiler ilk 3 derste verilmiştir. Akademik kitaplardaki gibi rastgele konular seçip anlatmak yerine adım adım ilerlemiştir. Bu adım adım ilerlemeyi cümlelere kadar indirgeyerek anlaşılır bir öğrenme yöntemine sahip olmuştur. Aşağıdaki resimlerde kitaptan adım adım öğrenme yöntemlerini görebilirsiniz. Öğrenciye geri dönüp bakma imkanı verilmiş olmasına rağmen ders sonu özetleri ile sanki karşısında bir hoca var da “hadi öğrendiklerimizi bir özetleyelim” hissi oluşturmaktadır. Bu sayede öğrencinin kitapla çalışırken bir konuyu tekrar etmek istediğinde kısa özetlere bakması yeterlidir. Aşağıda kitaptan seçtiğimiz bazı bölümleri inceleyebilirsiniz.

 

KİTAPTAN ÖRNEK SAYFALAR

KİTABIN HAZIRLANMA AŞAMASI

Kitabımıza Akira Yoshikai hocam ciddi destek sundu. Tüm konulardaki en ufak örneğe kadar hepsi onun kontrolünde yazılmıştır. Bu sayede günümüzde konuşulan doğal Japonca’ya uygun bir kitap ortaya çıkardık. Kitap 5 kişilik skype grubunda ders kitabı olarak da kullanılarak öğretme seviyesi test edilmiştir. Asialogy olarak öğrencilerin en kolay nasıl öğrendiğini göz önünde bulundurmaya özen gösterdik. Kitabımız bir Türk’ün ya da Türkçe bilen bir yabancının anlayabileceği kadar basit bir dil, şekil ve tablolarla desteklenmiştir.

 

ÖNERİLEN ONLINE EĞİTİM

Dilbilgisi kitabımızı bitirdikten sonra Japonca Dinleme Eğitimini bitirebilecek seviyeye gelmiş olacaksınız. Bu eğitim tamamen ücretsizdir.

 

ONLINE DESTEK

Asialogy olarak öğrencilerimizi kitap ile baş başa bırakmıyoruz. Dilediğiniz zaman iletişim sayfamızdan bize ulaşıp soru sorabilirsiniz.

Yazar: Abdurrahman Esendemir


Danışman: Akira Yoshikai


Yayınevi: Cinius Yayınevi


Sayfa: 318


Baskı: 3. baskı


Ebat: 16 cm x 23 cm


Kağıt: 1. Hamur beyaz


ISBN: 978-605-323-147-9

Ders Konuları

No curriculum found !

EĞİTİM YORUMLARI

N.A

Oy
 • 1 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 4 Yıldız0
 • 5 Yıldız0
 1. kitap henüz elime ulaştı gayet kapsamlı gözüküyor umarım bu kitabı bitirdiğimde Japonca derdimi anlatabilirim sanıyorum anlatabileceğim. 🙂 bilindiği gibi ülkemizde japoncayla ilgili türkçe kaynaklar cok yetersiz ve bu yetersizliği bir nebze kapattığınız için siz kitabı hazırlayan emek veren herkese cok teşekkür ediyorum..

 2. Kitaplar geldi. İnceleme fırsatım oldu. Çok güzel anlatmış abdurrahman bey. Elinize yüreğinize sağlık. Allah razı olsun ekibinizden. Allah çalışmalarınızda yardımcı olsun.

 3. Kitabı eleştirmek şöyle dursun zaten Türkçe-Japonca dilbilgisi kitap bulmak yeterince zordu. Bu kitapla çok rahat olarak Japonca öğrenebiliriz. Her ne kadar da dillendirmek istemesem de :d tabii ki öneriyorum. Tüm dilbilgisi kuralları yer almakta.

 4. kitabı açtıgınız ilk sayfalardan itibaren bir şeyler ögrenmeye başlıyorsunuz. konu sonrası verilen örnekler daha kolay anlamamızda önemli bir etken olmuş. Eğer japonca öğrenmek niyetinde iseniz, bu kitabı kesinlikle almalısınız!!!

 5. Kitap elime ulaştı fiziki olarak gayet kullanışlı ve ideal olmuş birçok türden çantaya kolay şekilde sığabiliyor ağırlığı hiç de rahatsız edici değil.

  Kitap kısa bir inceleme ile yorum yapılacaksa gayet güzel olmuş, gayet anlaşılır güzel bir dile sahip. Özellikle ülkemizde belli bir kitleye hitap eden ”Japon Kültürü ve Japon Diline” bir adım da olsa yakından bakmak isteyenlere tavsiyemdir. Fiyat olarak da bir çok yayın evinin ürününe nazaran gayet uygun.

  Başarılar dilerim.

 6. İlk olarak bir kitap dışarıdan bakınca insanın içini açabilmeli, motive olmalı bu kitapta o özellik beni tatmin etti. Okuyasım geliyor kitabı. 2.olarak içerisi 😀 Sade anlaşılır zımbırtısal bir şekilde anlatılmayan gayet hoş ve açık bir şekilde yazılmış. Düzgün bir şekilde yazılmış. İnternette değişik forumlara girip ayrı ayrı japoncayla ilgili kuralları vs.. aramaktansa hepsinin bir arada olduğu bir kaynak olması içiyle dışıyla güzel bir şekilde tasarlanması, güzel bir şekilde açıklamalı ve öğretmeye dayalı sade içerikleri olması, ya kısaca bir kitap bu şekilde olmalı dedirtiyor insana. Alan kişilere hayırlı olsun. (kitap şekil olmuş eline sağlık sensei 😀 ) elinde bir kaynak olmasını istiyor isen güzel bir kaynak…

 7. hem görsellik olarak hem de anlatım olarak çok güzel bir kitap. temelden ileri seviyeye adım adım öğrenmeye başlıyoruz. Tüm site (ders olarak) elimin altında gibi. 😀 Çok güzel, sade, akıcı, anlatılmış. çook teşekkür ederiz, iyiki varsınız. 😀

 8. Kitap elime bugün ulaştı. İlk izlenimlerim çok güzel. Öncelikle emekleriniz için çok çok teşekkür ederim. Çok dolu bir kitap. Aradığınız her şeyi tek bir kaynak altında bulabilmek harika. Abdurrahman Esendemir ve Akira Yoshikai hocamıza hazırladıkları bu güzel kitap için tekrar çok teşekkür ederim.

 9. Yine yeniden muhteşem bir kitapla karşılaştım.aynen japon alfabesi kitabındaki gibi anlatım sade ve anlaşılır…Kesinlikle bayıldım.Böyle güzel ürünleri bizimle paylaştığınız için どもありがとうございますせんせえ 😀

 10. Murathan Akyıldız12 Ocak 2015 at 18:17

  Kitap elime ulaştı ve dusuncem gerçekten çok iyi olduğu aklınızda soru işaret bırakmadan konuyu apaçık bir şekilde önünüze sunmakta.Ufak bir ayrıntıyı bile kacırmadan anlatıyor.35 liraya hemen hemen hic bir yerde bulamayacaginiz bilgiler iceriyor.Bu sitede gördüğümüz buzdağının görünen kısmı imiş.Ellerine sağlık hocamızın ve danışmanının.

 11. KaitouJeanne12 Ocak 2015 at 19:45

  Yokatta!!! sonunda kavuştum kitaplarıma.. Şimdilik finallerden ötürü inceleme fırsatı bulamadım ama eminim her şeyi ile mükemmeldir. Emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

 12. daha önce ayşenur tekmen’in kitabını aldım fakat daha ilk sayfasında çok karışık olduğu belliydi. çünkü tamamen akademik şekilde anlatılmış. evde tek başına çalışma imkanı kesinlikle mümkün değil. fakat abdurrahman bey’in hazırladığı kitap sanki bir sınıf ortamındaymışsınız gibi açıklayıcı, sıkıcı olmayan ve bir sonraki konuda merak uyandıracak bir dille hazırlanmış. bu kitap hazırlanmamış olsaydı kesinlikle başka bir düzgün kaynak bulmam imkansızdı. verdiği emek için ve her sorumuza usanmadan cevap verdiği için çok teşekkür ederim. umarım gramer dışında bizlere faydalı olabilecek başka kaynak kitaplarıda çıkartır…

 13. Ellerinize, yüreğinize sağlık! ^o^ Kitap mükemmel. Arkadaşlarında dediği gibi, anlaşılır, eğlenceli ve kapsamlı. Bunun için çoooooook teşekkür ederiz. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. =) Almayı düşünen varsa daha fazla düşünmeden kesinlikle almalı.

 14. Elinize sağlık şöyle Türkiyedeki dil bilgisi kitaplarına bakınca ya çok akademik yada çok karışık düzenlenmiş kitaplar. Ama bu kitap gerçekten hoş bir içerik düzenine göre yazılmş ve kurgulanmış. Emeği geçen herkese Teşekkürler.

 15. uzun süredir bekliyordum kitabı.piyasada genelde akademik düzeyde dil kitapları var bu kitabın anlatımı gayet iyi sanki bi arkadaşın anlatıyor sana sıkmıyor seni.

 16. Gomen na sensei 🙂 kitap geldiğinden beri öyle gömülmüşüm ki konulara yorum yapmayı unuttuk, e hakkını vermeye çalışıyoruz burda böyle güzel bir kitap yazan hocamıza karşı ^^fazla söze gerek yok çalışmaya devam 🙂

  Arigatou sensei o/

 17. Kitap cok guzel. Biliyorsunuz piyasada Turkce, Japonca dil bilgisi kitabı yok nerdeyse. olan da hiç başarılı degil. bu kitap ise cok Guzel henüz ilk birkaç uniteyi çalışmama rağmen memnun kaldım. Kitap sanki sizinle konuşur gibi olduğu için, sıkılmıyorsunuz bile. Konular özenle ayrılmış ve bir konuda kafanıza takılabilecek tüm sorular o konu içinde cevaplanmis. Fiyatı da oldukça uygun. Almanızı tavsiye ederim 🙂

 18. Burcu Erdoğan31 Ocak 2015 at 15:00

  Japoncayı sıfırdan öğrenmek isteyenler için birebir. Hem sıkıcı değil hem gereksiz bilgilerle boğmuyor insanı. Piyasada ki büyük açığı dolduruyor bence.

 19. kitabın ne kadar ögretici olacagı ilk sayfasındaki nottan belli ” ne kadar çok kelime o kadar çok kendine güven” tuttum bunu

 20. müthiş sade bir türkçe ile detaylı ama kolay bir anlatım var kitapta. ben memnun kaldım. japonca bilgim sadece watashi wa candy ve arrigato ile sınırlıydı. kitap elime 13 şubat 15 cuma günü geldi ve bugün japonca cümle kurabiliyorum. günde sadece iki saatimi ayırabiliyorum o da sabah sevisle işe giderken ve gelirken ve gerçekten yetiyor. kitabın kolay anlatımı buna vesile. keşke ingilizce için de böyle kolay gramer anlatan kitap olsaydı. ayrıca kitap fena halde motive edici. japoncanın türkçe ile yüzde yüz aynı olması da bunu arttırıyor elbette.

 21. Kitabı sonunda aldım ^^ Kayseri’deki kar bile engel olamadı. Kitapla uyudum öğlen uykusunu siz düşünün 😀 o kadar iyi yani 🙂 İngilizce,Fransızca,Almanca ve Italyanca’dan sonra öğreneceğim 5 dil olacak ^^ Kitaba bayıldım 🙂 eline alınca bile kaliteyi hissediyorsun 🙂 İçerik o kadar iyi ki ilk günden epey şeyi söyleye biliyorum 7 yıldır anime-manga okuyan birisi olduğum için kelime ve kanji bilgimlede pekişiyor 🙂 Bleach-Naruto-Death note vs. sağolsun ^^ ilk kez kendi dil ailemizden bir dil öğrenmeye başladım gerçekten hızlıca kavraya biliyordunuz. Fransızca’da ki gibi 15 tane tense ile zorlamıyor japonca , tam bir konuşma dili ^^ Eğer bu mesajı gören ilk kişiyseniz ve japonca öğrenmek istiyorsanız aynen bende 1 hafta önce sizden biriydim ilk kez bu siteyi gördüm mağaza kısmında kitapları gördüm bir filoloji çılgını olarak hemen aldım o kadar memnunum ki 🙂 YAYINDA YAPIMDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER… 🙂

 22. Bugün elime ulaştı biraz açıp baktım ve gerçekten süper. Daha önceleri bir kitap yazacak derecede birçok siteden öğrenmeye çalışıyordum ama burada hepsi bir arada 😀

 23. Kitabım geleli birkaç gün oluyor ilk başta 3. bölüme kadar tekrar ettim sonra alfabe kitabı sayesinde hiraganayı 3 günde öğrendim sonra dil bilgisine geçtim çok akılda kalıcı ve eğlenceli bir kitap 10 yaşındaki bir çocuk bile çok rahatlıkla japonca öğrenebilir ayrıca kitapta her türlü ayrıntıya yer verilmiş. Kitabı hazırlayan ve emek veren herkese çok teşekkürler.

 24. Elinize, emeğinize sağlık. İnternette her ne kadar istenilen bilgiye ulaşılabilmek mümkün olsa da elimde kitap olmadan bu kadar düzenli çalışamıyorum. Anlatımı gerçekten güzel ve açık. Uğraşlarınız için tekrar ve tekrar teşekkür ederim.

 25. Kitap için ellerinize sağlık çok güzel olmuş.

 26. Ahmet Köksal18 Nisan 2015 at 12:52

  Kitabı dün sipariş ettim bugün hemen elime ulaştı.Çok güzel bir kitap.Yazarının emeğine sağlık, herkese tavsiye ederim.Çok teşekkürler.

 27. anlatımı sade ve anlaşılır. çok güzel hazırlanmış, emeğe saygı 🙂

 28. Gördüğüm sayılı sayıda en iyi Japonca öğreten kitaplardan

 29. Her şey gayet açık ve güzel anlatılmış. Almayan varsa şiddetle önerilir

 30. Japonca öğrenmek istiyorum fakat başlamaya cesaret edemiyorum diyeniniz varsa bu kitap bütün önyargılarınızı ortadan kaldıracak nitelikte.
  Kitabın sevdiğim yanları:

  -Sade ve nitelikli bir anlatımı var.
  -Öğretme yöntemi ve sırası çok verimli.
  -Kapağı. 😀
  -Çerçeve içine alınmış önemli ve motive edici cümleleri.
  -Sizi Japonca konuşturabilecek duruma getirebilmesi.

 31. japon alfabesini en basit ve sade anlatımınla kolayca öğreten alfabe kitabını alarak başladım. Aynı yalın ve kolay anlatımınla devam eden dilbilgisi kitabınla devam ettim. Kitaplarınla yeni tanışacak arkadaşlara tavsiyem dilbilgisi kitabınla alıştırma kitabını birlikte almalarıdır. Bu şekilde çok daha iyi öğrenip öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz,. Dördüncü kitabı dört gözle bekliyorum,. Ayrıca daha fazla alıştırma kitabı istiyorum 🙂

 32. Daha birkaç gün önce bu kitabı arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldım. Çok çabul elime geldi. Zaten meraklı olduğumdan bir göz gezdireyim dedim ve şu an bir kitapta kendime alıyorum 😀

 33. Dün Japon Alfabesi ve Japonca Dil bilgisi kitaplarını sipariş ettim. Bugün elime ulaştı hizmetten çok memnun kaldım gerçekten çok hızlılar kitapların yorumlarını da 1-2 haftaya yazmaya çalışırım. Teşekkürler Asialogy 🙂

 34. Japonca hakkında hiç bilgi sahibi olmayan bir insanın bu kitapla beraber çoğu kaynak kitaplara nazaran daha eğlenceli ve anlaşılabilir bulacağından severek ve bıkmadan daha kolay öğreneceği bir kitaptır. Ben bir çok kaynak kitap aldım hepsi akademik olduğundan sıkıcı geldi ama bu kitap gerek kibar ve normal formda öğretileri olsun gerek konu sıralamasının isabetli olması olsun çok iyi ve sıkıcı olmayan bir kitap.

 35. Sitedeki dersleri az buçuk okuyanlar zaten anlatım tarzını bilir Abdurrahman Sensein’in ama kitapta çok daha eğlenceli 😀 Mesela neleri öğreneceğinizi okurken birden karşınıza ‘Yani size balığı da vereceğim, balık tutmayı da öğreteceğim’ tarzı güldüren cümleler çıkabilir 😀 ありがとう先生。お疲れ様でした?

 36. Kitaplar harika, JLPT için mutlaka alınması gereken kitaplar. Sınavda herkese başarılar.

 37. Kitap sonunda geldi güzel bir şeye benziyor umarım faydasını görürüm.

 38. Kitap gercekden harika okurken egleniyorsunuz sanki karsi da biri sizle muhabbet ediyor gibi yani elinize aldinizmi birakamiyorsunuz ve ogrendiginizide kolay kolay unutmuyorsunuz ben D&’ daki urunlerle de karsilastirdim bu kitabi oradaki kitablardan cok daha ogretici bir kaynak helal olsun yazip bizlerle paylasan kisiye tesekkur ederim

 39. Bu kitabı, çalışma kitabını ve alfabeyi bu senenin başlarında almıştım, ancak yorum yazabiliyorum (: Yaz boyunca üç kitaba da çalışma fırsatım oldu ve şunu diyebilirim ki almakla çok iyi etmişim. Gerçekten diğer yorumlarda da denildiği gibi çok eğlenceli, insanın çalışasını getirecek cinsten bi anlatımı var. kitabın başında nasıl çalışılacağı anlatılmış, siz kendinize göre de bi çalışma sistemi oturtabilirsiniz. Bu yaz boyu yaptığım en yararlı şey bu kitapla Japoncanın temellerini atmak oldu (: eğer Japonca ya ilginiz varsa düşünmeden alın derim, sevgiler

 40. Ve kitap 2 gün içerisinde elime ulaştı çok sabırsızdım *-* VE DEDİM İŞTE BU. kitaba göz attım ve çok hoşuma gitti ^^ şimdi diğer 2 kitabıda alıcam cidden gerekli :3 Çok Teşekkürlerr.

 41. Bekliyorum kitabı çok iyi olacağına eminim 🙂

 42. Kitap elime bu gün ulaştı ve içini inceledim emekleriniz için teşekkürler çok başaralı ve eğitici bir kitap olmuş

 43. Asialogy’i 1 yıldır takip ediyordum. Artık düzenli bir çalışma sistemi ile Japonca çalışmaya karar verdim ve piyasadaki kısıtlı Japonca kaynakların yanında eğlenceli ve öğretici olduğunu düşündüğüm için alfabe dışındaki kitapları sipariş ettim. Umduğumu bulacağımı düşünüyorum. Şimdiden “Ariagato gozaimasu sensei” 🙂

 44. Arkadaşlar siteyi 1.5 senedir takip ediyorum. Dilbilgisi kitabını geçen sene aldım. Japonca öğrenmek ve geliştirmek isteyenlerin mutlaka bulundurması gereken bir kitap hakkını fazlasıyla veriyor. Anlatım sade örnekler açıklamalar çok kaliteli düşünmeden almanızı tavsiye ediyorum. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

 45. Japonca öğrenmek isteyenlerin mutlaka alması gerektiğini düşünüyorum. Kitabın anlatımı gerçekten çok güzel, çalışırken sizi sıkmıyor ve düzenli çalışıldığında büyük faydası oluyor.

 46. Anlatımı eğlenceli, samimi ve sade. Normal bir dilbilgisi kitabı okur gibi sıkılıp bayılmıyorsunuz. Türkçe ile Japonca’nın birbirine ne kadar benzediğini görünce de şaşırıyorsunuz. Evet arkadaşlar Japonca zor değil ve bu kitabın bunda büyük rolü var.

 47. arkadaşlar kitabı hemen almayı mı tavsiye edersiniz yoksa siteden az öğrendikten sonra almayı mı tavsiye edersiniz

Daha Fazla göster
top

Login

Üyelik

Hesap Oluştur
Hesap Oluştur Geri dön