Devil May Cry anime tanıtım

Bir iblis avcısı olan Dante’nin, maceralarını anlatır

Capcom’un popüler PlayStation II oyunu olan Devil May Cry’dan uyarlanan anime; bir iblis avcısı olan Dante’nin, maceralarını anlatır. Şeytan bir babadan (Sparda) ve insan bir anneden (Eva) doğan Dante, kendi bürosu olan “Devil May Cry”da, Morisson’un kendisine getirdiği işlerle hayatını sürdürmektedir. İlk bölümde Patty adındaki büyük bir mirasın varisi olan küçük bir kız çocuğunu korumakla görevlendirilir.

Tür: Aksiyon, korku, doğa üstü güçler, karanlık fantazi

Yazar: Toshiki Inoue

Bölüm: 12

Yönetmen: Shin Itagaki

Dante. Dikkat ettiyseniz danteden sonra cümle getirmeyip nokta koydum. Dante anlatılmaz izlenir. Tıpkı Alucard gibi. Zaten bir çok anime sever tarafından karşılaştırılır.

Dante mi alucard mı?

İkisi de ölümsüz falan filan. 2 farklı anime dünyasını karşılaştıracak değilim. Zaten konumuz da bu değil. Anime hakkında görüşlerimi yazmak gerekirse:

Neredeyse her bölümde bir macera var. Ses ve çizim olarak gerçekten başarılı. Dante’nin karizması da bu aksiyonla beraber tadından yenmiyor. Ama kısa bir anime olması bizleri üzüyor.

Haa izlenir mi? Elbette. Dante gibi bir karakteri herkes mutlaka görmeli.

DEVİL MY CRY FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Devil May Cry anime tanıtım"

  1. Benim (çocukluk dönemlerimi saymazsak, tekrar anime izlemeye başladığımda) izlediğim ilk animeydi ve her zaman için ilk 10daki yerini koruyacak. Dante gerçekten anlatılmaz izlenir 🙂

  2. pek başarılı bulmadığım bir anime

Mesaj At