Descendants of the sun dizi tanıtımı

Kader onları Kore’den çok uzakta tekrar bir araya getirecek

Yoo Shi-Jin BM’ye bağlı bir askerdir. Kang Mo-Yeon ise başarılı bir cerrahtır. İkili ilk kez bir hırsızlık vakası yüzünden hastanede karşılaşmıştır. Tanıştıktan sonra birkaç kere randevuya çıkmışlar ancak Yoo Shi-Jin’in acil çıkan işleri yüzünden her defasında başarısızlığa uğramış ve yollarını ayırmışlardır. Ancak kaderin onları hiç tahmin etmedikleri bir yerde bir araya getireceklerinden habersizlerdir…

Descendants of the sun

Yoo Shi-Jin, Kang Mo-Yeon ile ayrılığından sonra yurt dışına göreve gitmiştir. Kang Mo-Yeon ise çalıştığı hastaneden ekip arkadaşları ile birlikte oraya gönüllü doktor olarak gitmiştir. İkilinin görev yerlerinde ilk karşılaştıkları an nefesimi kesmişti. Yoo Shi-Jin’in bozuntuya vermemesi, kızımızın ise ağzının açık kalması efsane olmuştu. İşte o sahneden bir kare.

Descendants of the sun

 

İkili zorlu şartlar altında çalışırken duyguları zamanla onlar fark etmeden aşka dönüşmüştür.

Birinin işi insan hayatı kurtarmak, birinin işinin bir parçası ise insan öldürmek…

YAZAR YORUMU


Dizinin çoğu yurt dışında geçiyor. Açıkçası çekildiği mekanlar çok hoşuma gitmişti. Okyanusun maviliğine hayran kalmıştım. Dizideki oyunculukların güzelliklerine diyecek söz bulamıyorum.

Dizi izleyicisine aynı bölüm içerisinde büyük bir aksiyonu, aşkı, dramı, komediyi ve romantizmi çok iyi yansıtıyor. Ee Goblin gibi efsane bir diziyi yazan senaristten tam da beklenildiği gibi. Dizinin hıçkıra hıçkıra  ağlattığı, şoka girdiğim, beklenmeyen olaylarla karşılaştığım sahneler de benim için diziyi daha heyecanlı kıldı.

Dizideki ikinci çiftimiz ise izleyici tarafından ana karakterler kadar sevilmekte. Asker Yoo’nun en yakın arkadaşı Seo Dae-Young ve Doktor Kang’ın üniversiteden beri anlaşamadığı Askeri Doktor Yoon Myeong-Soo arasındaki bir acı bir tatlı aşk. Bu ikilinin arasında ise çok bilinen bir tipleme var. Tüm askerlerin başı kızın babası. Bakalım çiftimiz baba engelini aşabilecek mi?

Descendants of the sun

Biraz da dizinin müziklerinden bahsedeyim. Kesinlikle Kore dizileri arasında kendini defalarca dinlettiren müziklere sahip olan dramalardan.  Dizi şu anda Kore’de en yüksek reytinge sahip 2.dizi. Bu dizide yazarınızın izlemenizi şiddetle tavsiye ettiği bir dizi. Her diziyi bu kadar tavsiye eden biri değilim bakın 🙂

FRAGMAN


 

OYUNCU KADROSU


Yoo Shi Jin:  Song Joong-Ki

Kang Mo-Yeon: Song Hye-Kyo

Seo Dae-Young: Jin Goo

Yoon Myeong Joo: Kim Ji-Won

ALDIĞI ÖDÜLLER


2016 KBS Drama Ödülleri: En İyi Senaryo Ödülü (Kim Eun-Sook & Kim Won-Suk)

2016 Asya Televizyon Ödülleri: En İyi Dizi Ödülü

2016 APAN Yıldız Ödülleri: Yılın Dizisi Ödülü

2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Olağanüstü Kore Dizi Müziği Ödülü (Gummy – You Are My Everything)

2016 Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Mükemmel Kore Dizi Ödülü

2016 43. Kore Yayıncılığı Büyük Ödül: En İyi Kısa Metrajlı Dizi Ödülü

2016 52. Baeksang Sanat Ödülleri: Büyük Ödül


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 Yorum "Descendants of the sun dizi tanıtımı"

  1. İzlenesi bir dizi kore sever olarak tavsiye ederim tabi daha heyecan verici dizilerde var.

  2. İzlediğim nadir kore dizilerinden birisidir. Efsane diyebiliri…:)

Mesaj At