Danshi koukousei no nichijou anime tanıtımı

Uzun süredir izlenilen ve izlerken gülmekten gözlerinizden yaş getiren bir komedi animesidir

Japonya’da yaşayan liseli erkeklerin yaşamlarından kesitler sunmaktadır ki ilk bölümü bana göre en komik olan bölümüdür. Erkek lisesinde okuyan çocukların yaşayışlarını anlatırken eğer fazla anime izleyen biri iseniz çoğu sahnenin başka animelerin bölümlerine gönderme yaptığını görürsünüz. Başka mangaların ve animelerin reklamını yapmaktan bile geri durmayacak derece de rahatlığa sahip bir çizere sahiptir.

Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamaktadırlar ve bundan dolayı bir kız ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.

Oldukça eğlenceli ve komik olan anime ne kadar “günlük hayat”taki olaylar gibi anılsa da tuhaf olaylar derlemesidir.

 

Baş Karakterler


Tadakuni: Animemizin ana karakteri. Sürekli olarak Yoshi ve Hidenori ile takılan karakterimiz diğer iki dostuyla beraber sadece erkeklerin okuduğu bir liseye gitmektedir. Bir pizzacıda çalışmaktadır ve oldukça iyi(!) korku hikayesi anlatmaktadır. Animede ana karakter olmasına rağmen diğerlerinden daha az görünür nedenini henüz bende bilmiyorum.

Hidenori Tabata: Lise animesi dedik o kadar, elbette bir adet gözlüklü zeki görünen karakter olacaktı. İşte bu karakterimiz kendisi. Sahilde kitap okumayı sevmesi ve geçmişinde okuldaki ezik tip olmaktan, silgi atıcısı sayesinde kurtulması haricinde bilmeniz gereken bir detay yok.

Yoshitake “Yoshi” Tanaka: Silgi atıcısı dedik ya. Ha işte Hidenori bilmese de, o silgi atıcısı aslında Yoshi. Kendisi zamanında okul çetelerine karşı savaşmıştır (ilkokul zamanı). Birde onun korkunç ablası var.

Edebiyatçı Kızımız: Hidenori’ye karşı bir ilgisi vardır. Nedeni ise yazdığı kitaptaki karaktere benzemesidir.

Serinin Devamı


Yıllardır ses seda yok. Mangası da bitti. Gözlerimiz ikinci sezonu aradı ama maalesef umut yok 🙁

Ana serisi ve yedi adet özel bölümle yetinmek zorundayız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Danshi koukousei no nichijou anime tanıtımı"

Mesaj At