Daejeon

Samsung ve LG gibi dev markalar da buradadır.

Gelin bir de birlikte Daejeon’a göz atalım. Bildiğiniz üzere Güney Kore’nin birçok metropol şehri var. Bunlardan birisi de Daejeon Metropol Şehri. Aynı zamanda şehir Chungcheong bölgesinin de başkentidir. Bu şehir için Kore’nin merkezinde diyebiliriz.

Şehrin nüfusu 2015 yılında 1,5 milyonu aşmış.(1,536 milyon) Ülkenin beşinci büyük şehri olarak da biliniyor. Taejeon Expo 1993’e ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Samsung ve LG gibi dev markalar da buradadır.

Bir yerde okuduğuma göre Daejeon ülkedeki suç oranının en az olduğu şehirlerden biriymiş. Şimdi size Daejeon’dan harika bir şey göstereceğim.

expo-bridge-daejeon-korea-south

Evet gördüğünüz Expo Köprüsü. Buraya sırf bu köprüyü görmek için bile gidebilirim. Şehir o kadar çok gelişmiş ki insanı kendine hayran bırakıyor. E tabii ki o kadar gelişmiş dedik. Üniversitelere de ev sahipliği yapmazsa olmazdı demi 😀

daejeon-han-quoc

Daecheongho adında yapay bir göl de bulunmakta burada. Onun da fotoğrafını şöyle bırakayım.

daecheong

Diğer şehir yazılarında olduğu gibi size gene gezilecek birkaç yer söyleyeyim.

1) PPURİ PARK

136 tane taş heykel barındıran bir parktır.

ppuripark

2) YUSEONG KAPLICASI

Şehirde bulunan birkaç kaplıcadan biridir. Bence en güzeli.

yuseong-foot-spa


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Daejeon"

  1. gercekten harika korede seul ve busonu gordum ama buraya gitmek aklima gelmedi . dogrusu bakiyorumda cok sey kacirmisim keske gitseydim siz siz olun burayada gidinnnnnn ….

Mesaj At