5.00
(1 Yorum)

Korece Kelimeler

Kurs Hakkında

Korece Kelimeler eğitimi, Asialogy Korece Kelimeler kitabımızın tamamını kapsayan bir eğitimdir. Kitap satın almak istemeyenler bu Korece kelimeler eğitimine kayıt olabilirler. Böylece tüm kitap içeriğine telefon, tablet veya bilgisayardan erişebilecekler.

Bu eğitimde Korecedeki sözcük türleri hakkında bilgi verilip en sık kullanılan 1000 kelime üzerinde durulacaktır. Dilbilgisini öğrenmek için Asialogy Korece Dilbilgisi kitabımızı kullanınız. Korece eğitimlerimizden verim alabilmek için önce Kore alfabesini öğreniniz. Alfabeyi öğrenmek için Asialogy Kore Alfabesi kitabımızdan faydalanabilirsiniz.

Asialogy Korece Kelimeler kitabının ön sözü

Bir dili öğrenirken dilbilgisi kurallarını öğrenmek kadar, dilde en sık kullanılan kelimelerin yazılış ve cümle içerisindeki kullanımını öğrenmek de bir o kadar önemlidir.

Korece öğrenenlerin en çok zorlandığı konulardan birisi kelimelerin yazılışına alışmaktır. Zira Korecede aynı sesi veren birçok harf bulunmaktadır. Örneğin 2 tane “e”, 3 tane “we” harfinin olması sebebiyle hangi harfin nerede kullanılacağının ezberlenmesi gerekmektedir. Biz de bu kitabımız Korecedeki ilk 1000 kelimenin yazılış, okunuş ve kullanımını incelesek de daha fazla kelimeye yer verdik.

Kitabımızın başında Korecede yer alan sözcük türlerinin bir kısmına ve sözcüklerin öğrenilmesi aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindik. Gerekli yerlere de notlar koyarak uyarılar yaptık.

Kitabımızda yer alan 1000 kelimenin dışında 100’lerce farklı kelimeyi de incelemiş olacaksınız. Bu kitabın amacı size kelime öğretmek olmayıp, kelimelerin nerede ve nasıl kullanıldığını, kelime öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektir.

Korece eğitiminize katkısı olması dileğiyle…

Eğitim ile kitap arasındaki farklar

  • Korece kelimeler kitabımız renksiz olsa da online kitap versiyonu renklidir.
  • Online eğitimde tüm kelimeler ve cümleler renklendirilmiştir.
  • Eğitimde yer alan her bir üniteye yorum yapıp diğer öğrencilerle beraber çalışbilirsiniz.

Eğitim / Kitap İçeriği

Sözcük türleri: Korecede yer alan isimler, edatlar ve ekler, sıfatlar, fiiller ve zarflar hakkında temel bilgiler verilmiştir.

İlk 1000 kelime arasına almadıklarımız: Sayılar, aylar, günler, organlar gibi bazı kelimeler ilk 1000 kelime arasına alınmadan ayrıca listelenmiştir.

İlk 1000 kelime: Korecede en sık kullanılan 1000 adet kelimenin okunuşu ve anlamı verilmiştir. Ayrıca örnek cümle ve alıştırmalarla pekiştirmeniz de sağlanmıştır.

Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları Güney Kore devletine bağlı olan National Institute of Korean Language (Ulusal Kore Dili Enstitüsü) tarafından hazırlanmış krdict sözlüğünden alınmıştır.

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular

Her eğitimin içindeki her dersin altında sık sorulan sorular bölümü yer almaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimizin en sık sorduğu sorular listelenmiş ve cevaplanmıştır. Böylece başkalarının dersle ilgili sorduğu soruları görüp kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz soru orada yoksa ders altındaki yorum alanından sorunuzu iletebilirsiniz. Cevabı bilen öğrenciler veya ekibimiz tarafından cevap verilecektir.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim Asialogy Korece Kelimeler kitabımızın tamamından oluştuğundan dolayı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Korece Kitaplarımız

asialogy korece kitaplar

Sık sorulan sorular

Bu eğitimden önce alfabe bilmeli miyim?

Evet, mutlaka Kore alfabesini bilmelisiniz. İnternet sitemizdeki Kore Alfabesi eğitiminden veya Asialogy Kore Alfabesi kitabımızdan öğrenebilirsiniz.

Ne Öğreneceksiniz?

  • Korece ilk 1000 kelimeyi öğreneceksiniz
  • Korecedeki kelimelerin cümle içerisindeki kullanımını öğreneceksiniz

Dersler

Korece Sözcük Türleri
Korecede yer alan isimler, edatlar ve ekler, sıfatlar, fiiller ve zarflar hakkında temel bilgiler verilmiştir.

İlk 1000 Kelime Arasına Almadıklarımız
Sayılar, aylar, günler, organlar gibi bazı kelimeler ilk 1000 kelime arasına alınmadan bu kısımda listelenmiştir.

Korece Kelimeler 1-200
Korecede en sık kullanılan ilk 200 adet kelimenin okunuşu ve anlamı verilmiştir. Ayrıca örnek cümle ve alıştırmalarla pekiştirmeniz de sağlanmıştır.

Öğrenci Görüşleri

5.0
Toplam 1 Oy
5
Oy
4
Oy
3
Oy
2
Oy
1
Oy
Gerçekten çok faydasını gördüm tesekkurler