Dersler
Bölüm 1
Japonca Deyişler 1 dersinde こんにちは, ありがと, はい,そうです, さようなら, どういたしまして, なんだこれは,ようこそ, もちろん, お元気ですか, だいじょうぶ kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 2
Japonca Deyişler 2 dersinde たいへんお世話になりました, あの, おはよう, こんばんは, お休みなさい, どうぞ, ただいま, おかえりなさい, もしもし, お目出度うご座います kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 3
Japonca Deyişler 3 dersinde ごめんなさい, すみません, しりません, しっています, どうげんき, 久しぶりだね, 行ってきます, いってらっしゃい, いただきます, 邪魔するな kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 4
Japonca Deyişler 4 dersinde どちらのしゅっしんですか, おだいじに, 乾杯, 助けて, がんばって, さびしいです, わかりました, わかりませんでした, おっす, どうするの kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 5
Japonca Deyişler 5 dersinde きにしないで, ごちそうさまでした, あぶね, ちゃうちゃう, チェ, ちくしょう, ちょっと待って, だめ, どけ, ええ kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 6
Japonca Deyişler 6 dersinde えと, ファイト, ごめんね, 話がある, ほら, いやだ, じゃ, じゃあね, じゅんびおっけい, こんちゃ kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 7
Japonca Deyişler 7 dersinde くそ, まーね, 面倒くさい, おは, オイ, 了解 , 仕舞った , お蔭様で元気です, 初めまして, ゆっくり話してください kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 8
Japonca Deyişler 8 dersinde いくらですか, あっち いって, あほ, あほんだら, ばか, いいだろ, 行けない, いくぜ, なんちゃって, 何てこと kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 9
Japonca Deyişler 9 dersinde かみさま, お待たせ, そんな, うるさい, 嘘, おなかすいた, お腹ペコペコ, 喉が乾いた, 気を付けて, おねがいします kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Bölüm 10
Japonca Deyişler 10 dersinde よくできました, 誕生日おめでとう, よろしくお願いします, もう一度お願いします, かっこいい, 好きです, 愛しています, ほんとう, おいしい, おわりだ kelimelerini öğreneceksiniz.
0/2
Japonca Deyişler
Ders İçeriği
4.6/5 - (5 Oy)

Japonca Deyişler 7

Japonca Deyişler 7 dersinde くそ, まーね, 面倒くさい, おは, オイ, 了解 , 仕舞った , お蔭様で元気です, 初めまして, ゆっくり話してください kelimelerini öğreneceksiniz. Japonca kelimelerin Latin harfleri ile yazılışının okunuşları biraz farklıdır. Bu yüzden mp3’leri de dinleyerek öğrenmeniz daha uygundur. Bu eğitimden önce Japon alfabesini öğrenmenizi öneririz. Böylece Japonca değişleri daha iyi öğrenebilirsiniz. Fakat alfabe gene de şart değildir. Dilerseniz LearNihongo Japon Alfabesi kitabımızı kullanarak görsel hafıza teknikleri ile hiragana, katakana ve kanji öğrenebilirsiniz. Japon alfabesi kitabımızı kitap satan sitelerden sipariş edebilirsiniz.

Japonca deyişler 7 dersinde aşağıdaki Japonca deyişleri göreceksiniz. Kelimeye tıklayarak doğrudan o kelimenin açıklamasına ulaşabilirsiniz. Veya okumaya devam ederek sırasıyla hepsini görebilirsiniz.

Japonca deyişler 7 kelimeleri

Japonca deyişler

くそ!

Kuso!

Lanet olsun!

まーね…

Maa ne…

Peki, neyse…

Birçok yerde kullanılsa da genel olarak karşı tarafın fikrine katılırken kullanılır. Fakat burada açıkça bir katılma yoktur bazen. Genelde konuyu uzatmamak için peki deriz. İşte bu o. Biraz da neyse gibi bir anlamı vardır.

面倒くさい

Mendoukusai

Zahmetli

おは!

Oha!

Günaydın!

Ohayo kelimesinin kısaltılmışı.

オイ

Oi!

Hey!

Bazen oh, tanrım anlamında kullanıldığı gibi hey gibi seslenme manasında da kullanılır.

了解

Ryoukai

Anladım

Anladım manasında kullanılan bir kelime.

仕舞った!

Shimatta

Kahretsin!

Ne kadar çok kahretsin kelimesi var değil mi?

お蔭様で元気です

Okagesama de genki desu

Teşekkürler, iyiyim

初めまして

Hajimemashite

Tanıştığımıza memnun oldum

Birisiyle tanışırken kullanılır.

ゆっくり話してください

Yukkuri hanashite kudasai

Yavaş konuşun lütfen

Japonya’ya gittiğinizde hızlı konuştuklarını düşünürseniz onlara bunu deyiniz. Yavaşça konuşacaklardır.

Japonca deyişler 7 dersinde yukarıdaki Japonca deyişleri öğrenmiş oldunuz. Bu derste öğrendiğiniz günlük deyişlerden en çok hoşunuza giden hangisi? Yorum yaparak lütfen belirtiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular

Bu dersle ilgili sizlerden gelen sık sorulan soruları bir araya getiriyoruz. Böylece başkalarının sorduğu soruları da görebilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Aradığınız cevap aşağıda yoksa yorum yaparak sorunuzu iletiniz. Eğer biliyorsanız başkalarının sorularına da cevap veriniz. Asialogy Topluluğu bizim için çok önemlidir. Katkıda bulunmaktan lütfen çekinmeyiniz.

Eklenmiş bir soru bulunamadı.

Japonca Kitaplarımız

learnihongo-japonca-serisi
Yorum yaparak etkileşime geçin!
0% Biten
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.