Japonca Çeviri
Ders İçeriği

Japonca Çeviri 1: JLPT N5 金魚 Süs balığı

Japonca çeviri 1 dersinde JLPT N5 金魚 Süs balığı isimli başlangıç seviyesindeki kısa bir hikayeyi Japoncadan Türkçeye çevireceğiz.


Asialogy Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayınız!

İlk olarak aşağıda çeviri metnini hem Japonca hem romaji (Latin alfabesi) olarak okuyunuz. Bu eğitimden önce Japonca Dersleri eğitimini bitirmeniz daha uygun olacaktır.

Japonca çeviri 1: 金魚

金魚は むかし、むかし、 中国から 来ました。 ペットとして しいくするのは かんたんです。 金魚は とても人気が あります。 いろいろな色の 金魚が いますが、 本当の 金色の金魚は いません。 主な色は オレンジ、 白や黒です。 金魚は たん水が 好きですが、 かい水が 好きじゃないです。 金魚の 食べ物は 虫とか 水草などです。 あなたは 金魚が 好きですか. わたしは 本当に 大好きです!

Japonca çeviri 1: Kingyo

Kingyo wa mukashi, mukashi, Chuugoku kara kimashita. Petto to shite shiiku suru no wa kantan desu. Kingyo wa totemo ninki ga arimasu. İroiro na iro no kingyo ga imasu ga, hontou no kiniro no kingyo wa imasen. Omo na iro wa orenji, shiro ya kuro desu. Kingyo wa tansui ga suki desu ga, kaisui ga suki ja nai desu. Kingyo no tabemono wa mushi toka suisou nado desu. Anata wa kingyo ga suki desu ka. Watashi wa hontou ni dai suki desu!

Sonraki dersimizde Japonca Çeviri 2: JLPT N5 田中さんの部屋 Tanaka’nın odası konusunu göreceğiz.

Japonca Kitaplarımız

Yorum yaparak etkileşime geçin!
Burak Gökbalık 8 ay önce
Çeviri yapmak gerçekten çok faydalı bir şey. Kelime dağarcığın da gelişiyor.
Cevapla
Ravza Çakır 1 ay önce
Japonca metin bulmak için Twitter'da konumunun Japonya yapıp orda atılan twitleri okuyabilirsiniz çevirisi de var zaten. Kelime öğrenmek için ideal👍
ELİF BGZ 2 ay önce
evet ama malesef pratik yapmak için çeviri yapılabilecek kadar fazla japonca hikaye yada kitabı bulmak çok zor =(
0% Biten