Cheese in the trap dizi tanıtımı

Birinci ana karakterimiz Yoo-Jung. Kore’nin en büyük grubu Taerang Grup’un tek varisi.

Birinci ana karakterimiz Yoo-Jung. Kore’nin en büyük grubu Taerang Grup’un tek varisi. İşletme bölümünü okumakta. Sınıfta hep iyi notlar alan, gizemli bir karaktere sahip. Hong-Seol’un sunbaesi. (Sunbae: Kore’de alt sınıfların üst sınıf öğrencilere hitap şekli. Aynı zamanda bir işte sizden tecrübeli olanlara karşı da kullanılıyor.) Neden psikopatça şeyler yaptığını çözemedim ve anlamadım. Herkes benim gibi bir şeylerin yarım kaldığını düşünüyor.

cheese is the trap

Hong-Seol geçinmek için birden fazla part-time işte çalışan, ailesinden ayrı yaşayan fakir bir kız. Yoo-Jung’un bir sene gerisinde. Aynı bölümü okuyorlar. O da sınıfında en yüksek notları alan bir öğrenci. Okulunu burslu okumakta. Yaşamak için çok çabalayan bir karakter. İyi bir kişiliğe de sahip. Ama Yoo-Jung’a aşık olunca işler değişiyor.

cheese in the trap

Baek İn-Ho ise Yoo-Jung’un eskiden en iyi arkadaşıymış. Çok iyi piyano çalan, yetenek fışkıran bir çocuk. Alanında en iyilerinden. Ancak bir gün dayak yerken eli kırılınca tüm hayali olan piyanoyu bırakmak zorunda kalmış. Bunun suçlusu olarak da Yoo-Jung’u görüyor. Yoo-Jung ile birbirlerinden resmen nefret ediyorlar. Seol’a aşık oluyor bu karakterimiz de. Onun en yakınlarından aslında. Hani böyle dizilerde kız kendini seven 2. çocukla arkadaştır. Bu da öyle bir durum. Seol ona aşık olduğunu anlamadığından onunla tanıştıktan sonra çok iyi bir dostluk kurdular. Ama ikisini daha çok destekliyordum ben. Yoo-Jung’un neler yaptığını anlayamıyorsunuz.

cheese in the trap

Anlatmak istediğim bir çiftimiz daha var. Kwon Eun-Taek ve Jang Bo-Ra. İkisi de Seol’un en yakın arkadaşları. Bu ikilinin geç başlayan tatlı ilişkisi çok hoşuma gitmişti. Çok sevimliler 🙂

Anlatmadan geçmeyeceğim bir karakter daha var. Baek İn-Ha. Baek İn-Ho’nun ablası. Yoo-Jung ve Baek kardeşler beraber büyümüşler. Yoo-Jung’dan hoşlanıyor. Küsmelerine rağmen Yoo-Jung’un ailesinden yardım alıyor. İn-Ho gururlu olduğundan para yardımı almayı kesmiş durumda. Bu kız kesinlikle çılgın ve DELİ. Çatlak bir karakter. Parayı hayatının merkezine almış durumda. Zaten kızı canlandıran kişi Lee Sung-Kyung. Çoğu oyuncudan daha yetenekli genç bir oyuncu. Karakterini o kadar iyi canlandırmış ki, zaten sevilmeyen bir karakter iyice sevmiyorsunuz. Gerçek hayatta gibi. Weightlifting Fairy: Kim Bok-Joo, It’s Okay That’s Love dizilerinde de oyunculuğunu da kanıtlamıştı benim için.

cheese in the trap

Dizide Yoo-Jung ve Seol’un ilişkileri ilk bölümlerden başlamıştı. Ama finalde çoğu şey yarım kalmıştı. Sonu anlayamamıştım. Tüm izleyenler olarak bu durumdan şikayetçiydik. Neden Yoo-Jung’un psikopatça şeyler yaptığını kimse anlamamıştı. Gene de güzeldi ama. Dizi hakkında daha fazla spoi veremiyorum maalesef. İzlerseniz heyecanı kalmaz yoksa değil mi?

Oyuncu Kadrosu


Yoo-Jung: Park Hae-Jin

Hong-Seol: Ki Go-Eun

Baek İn-Ho: Seo Kang-Joon

Kwon Eun-Taek: Nam Joo-Hyuk

Baek İn-Ha: Lee Sung-Kyung

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


5 Yorum "Cheese in the trap dizi tanıtımı"

  1. diziye bayıldım 🙂 aslında çok güzel bir konuya değinilmiş, insanların olaylar karşısında verdikleri tepkiler farklıdır A kişisi bir olay karşısında sinirlenip kavgaya girişebilir B kişisi ise sinirlendiğinde, tepkisini gösteremez ve içine atarak etrafında ki insanlara gülücükler saçar bir yandan da onlar hakkında kötü planlar yapar, ki bu dizide bunun sebebi yetiştirilme şekli olarak gösterilmiş. Diziyi izleyen arkadaşlarım yoo jung”un psikopat ve haksız olduklarını iddia ettiler ama dizideki en masum kişi bence başroldü. Ama işin en duygusal kısmı başrolün gerçek hayatta da psikolojik rahatsızlıkların olması keşke bu tarz hastalığı olan bir insanı böyle bir dizide oynatmasalardı çok üzüldüm bu açıdan 🙁 bence diziyi izlemediyseniz hiç başlamayın.

  2. Park Hae Jin’e resmen tutulduğum ve Bu dizi için bir çok kişiyle tartıştığım doğrudur. webtoondan uzaklaşılarak efsane olabilceke kapasiteye sahip bir dizi nasıl çöp edilir onu gördük. birilerinin çıkarı uğruna mükemmel bir hikaye olan Yoo Jung nasıl bir psikopat gibi gösterilir onu gördük. aslında baek in ha’dan çok da farklı olmayan (evet bazı konularda baya gururluydu kendileri) baek in ho nasıl şirinleştirilir -ki dizi tarihim boyunca en gıcık olduğum karakterdir- onu gördük. Park Hae Jin gibi bir isana ayıpların en büyüğü nasıl edilir gördük.

  3. Final bölümünde ne olacak çok merak ediyorum dizi izleyenler bana biraz bilgi verebilir i?

  4. Yoo-Jung’un kötülük yapma sebebi Baek In-Ho’nun onun arkasından konuşup, “O eziğin teki, ben olmazsam o bir hiç, o salak…” tarzında şeyler söylemesiydi.

  5. İzlemeyin, izlemeyin ve izlemeyin!! Birinci ana karakterimiz olan You-Jung ve ekip arasında bazı sorunlar yaşandı dizi çekimleri sırasında. You-Jun’u ilk olarak ekip yemeklerine çağırmamaya başladılar, açıklama olarak da “Haber vermeyi unuttuk!” falan demişti yönetmen ve kadın başrol arkadaşı. Ardından biraz daha abartıp, dizi çekimlerine de çağırmamaya başladılar. Bu sebeple dizinin senaryosu da değişti. Değiştiden kastım, baya baya bozulduğudur. Dizinin konusu güzel fakat kişisel anlaşmazlıklarını işlerine yansıttıkları için benim gözümde sadece “çöp” tür. Kim suçlu bilemem fakat bunu diziye yansıtmamaları gerekiyordu.

    Kısacası; izlediğime pişman olduğum nadir dizilerden olan Cheese in the Trap’ı izlemeyin, izlettirmeyin!!

Mesaj At