Boys Over Flowers dizi tanıtım

Dizinin Türkçe karşılığı ‘Yaban Çiçekleri’ olarak geçmektedir.

Shinhwa Okulu, Kore’deki en zenginlerin okuduğu okuldur. Okulun varisi ise Goo Jun-Pyo adındaki başrolümüzdür.  Goo Jun-Pyo F4 adını verdikleri arkadaş grubu ile okulun çetesi konumundadır. Aynı zamanda çetenin lideridir.

Geum Jan-Di ise fakir bir ailenin kızıdır. Garsonluk yaparak ailesine yardım etmektedir. Yaptığı bir kahramanlık sayesinde, Shinhwa Özel Okulu’na girmeye hak kazanmıştır. Geum Jan-Di, F4 çetesi yüzünden okulda zor zamanlar geçirmiştir. Karşılaşmalarından sonra Jan-Di ve F4 grubu arasında savaş başlamıştır.

Geum Jan-Di ilk başlarda F4 grubunun üyesi Yoon Ji-Hoon’dan hoşlanacaktır. Daha sonra ise Jun-Pyo ile aralarında bir aşk başlayacaktır. Jun-Pyo, Jan-Di’nin karakterinden etkilenmiştir ve ona aşık olmuştur. Sürekli Jan-Di’nin karşısına çıkar. Ama Jan-Di o dönemler Jun-Pyo’ya değil, Ji-Hoon’a aşıktır.

boys over flowers

YAZAR YORUMU


Dizinin Türkçe karşılığı ‘Yaban Çiçekleri’ olarak geçmektedir. 2009 yılından KBS2 kanalında yayınlanmıştır. 25 bölümlük bir dizidir. Dizi, Kore fanlarının genellikle izlediği ilk dizidir. Bazıları da bu diziyi izledikten sonra Kore fanı olmuştur J Çok büyük bir fan kitlesine sahip bir dizidir. Birçok yönü ile ilgi çektiği için, sadece Kore’de değil, dünyanın bir çok ülkesinde de izlenmiştir ve ilgi toplamıştır. Karakterlerini usta oyuncular canlandırmaktadır. Dizi eski bir dizi olmasında rağmen, günümüzde tekrar tekrar izlenen bir dizidir. Türk televizyonlarında da yayınlanmıştır. Açıkçası ben dizinin henüz yarısındayım ama hoşuma gitti. Dizi hakkında hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım ve topladığı ilgi çok büyük olduğu için tavsiye edebilirim.

OYUNCULAR


Goo Jun-Pyo: Lee Min-Ho

Geum Jan-Di: Goo Hye-Sun

Yoon Ji-Hoon: Kim Hyun-Joong

So Yi-Jung: Kim Bum

Song Woo Bin: Kim Joon

ALDIĞI ÖDÜLLER:


2009 Cyworld Dijital Müzik Ödülleri: Ayın (Şubat) En İyi Şarkısı Ödülü (“Because I’m Stupid” – SS501)

2009 11.Mnet Asya Müzik Ödülleri: En İyi OST Ödülü (“Because I’m Stupid” – SS501)

2009 Bugs Müzik Ödülleri: Yılın En İyi OST Ödülü (“Because I’m Stupid” – SS501)

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Boys Over Flowers dizi tanıtım"

  1. Güzel bir kore dizisi daha..teşekkürler..:))

Mesaj At