Bleach anime tanıtım

Shinigamiler ve Hollowlar arasındaki mücadelede İchigo'yu izliyoruz

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (Ichigo Kurosaki)’nin hayatını anlatır. Rukia Kuchiki isimli bir Şinigami (Ruh Kesici) bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Kidoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na (Soul Society) yollarlar.

Tür: Doğaüstü, Dram,Romantik Komedi Macera, Komedi, +13

Yazar: Tite Kubo

Bölüm: 366

Yönetmen: Noriyuki Abe

Günümüzde en çok izlenen animelerden biri durumunda. Benim de takip ettiğim bir seri tabii ki.

Hikayenin ilk bölümleri, Shinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Shinigami dünyasına diğer bir deyişle Ruh Toplumuna (Soul Society) doğru derinleşmeye başlar.

Aslına bakarsanız sanırım 6. şans vermem sonucunda sevdiğim animedir. Ne izlesem, ne izlesem derken karar verdim izlemeye. Pişmanmıyım evet! Neden bu kadar geç başladım diye pişmanım 🙂 Seri en iyi dövüş sahneler ödüllerini almış. Her karakterin zampaktoularına bağlı olarak farklı yetenekleri güçleri var. E tabi ki ruh güçleri de çok önemli. İşte bizim İchigo tavana vuran bu ruh gücüyle aldı başını gitti. Aslına bakarsanız ben hiç bir animede bu kadar hızlı güçlenen bir karakter görmedim. Kubo’nun acelesi var sanırım 🙂 Seri kesinlikle izlenmeyi hak ediyor. Tek kötü yanı ise sürekli filler bölümlerin girmesi. Girsin bir şey demiyoruz da 40-50 bölüm arka arkaya filler de olmasın yahu ama oluyor. Serinin 1/3’ü fillerdir.

İzleyin izletin!

BLEACH FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


6 Yorum "Bleach anime tanıtım"

  1. süper bir animeydi umarım devamı gelir

  2. animeye baslıcam şuana kadar naruto,hunter x hunter,tokyo ghoul,victory kickoff bitirdim buda güzeldir inş

  3. Bleach kesinlikle hem konusuyla, hem çizimleriyle, hem karakterleriyle, hem açılış ve kapanış daha doğrusu tüm müzikleriyle harika bir anime serisi.

  4. bleach i bitirdim filmlerini de izledim doyamadım artık youtubeden amv leri tekrar tekrar izliyorum ağliyim mi güliyim mi bilemedim

  5. öncelikle şunu belirtmeliyim ki birçok filler bölüm karakterlerin güçlerini tanımamız açısından oldukça faydalı. özellikle zanpakutou arc. neredeyse tüm zanpakutouların resmi geçidi gibiydi… ben bir tek bounto muhabbetinde sıkıldım. bleach to beach gibi eğlenceli filler bölümler de vardı. benim gibi animeyi bitirip ama çok özleyip ara ara açıp bakmak isteyenler için iyi oluyor filler bölümler. animenin 2013’te devamı gelecek zaten… kesinlikle izlenmeli 🙂

  6. Bleach candır animesi süperdir sevmeyenleri hiç anlamam 😀

Mesaj At