Birigyaru – Uçuşan Renkler – Film tanıtımı

Konusunu gerçek bir hikayeden alan film, kitap uyarlamasıdır.

Konusunu gerçek bir hikayeden alan film, kitap uyarlamasıdır. Bu kitabı yazan kişi Nobutaka Tsubota’dur. Kendi öğrencisinin başarısını yazmıştır. Hem kendisi hem de Sayaka, inanılmaz bir iş çıkarmıştır. Filmi izlediğinizde anlayacaksınız.

“Gakunen Biri no Gyaru ga 1 nen de Hensachi o 40 Agete Keio Daigaku ni Geneki Gokaku Shita Hanashi” “1 yıl içinde sapma değerini 40’a yükselterek Keio Üniversitesine giden kızın hikayesi” şeklinde çevirebileceğimiz muhteşem bir hikayedir.

Konusu


Sayaka Kudo, çocukluğunda arkadaş edinemeyen, okulda baskıya maruz kalan bir kızdır. Sürekli okul değiştiren Sayaka’nın en büyük destekçisi annesidir. Babası oğlunun profesyonel beyzbolcu olması için sadece onunla ilgilenmektedir. Bir gün eve dönerken lise öğrencilerinin okul formasını beğenir ve annesi ona isterse ona o okula yazdırabileceğini söyler. Buraya girmesi ile rahata eren Sayaka, geleceğe dair kaygı gütmez ve en tembellerin sınıfına düşer. Bir gün çantasından sigara paketi ile yakanır ve okul baskı kurarak arkadaşlarını satmasını söyler. Sayaka arkadaşlarını korur ve okuldan uzaklaştırılır. Annesinin desteği ile özel bir okul( bizdeki etüt merkezi) gitmeye başlar. Tsubota öğretmen ile orada tanışır. Öğretmenin yönlendirmesi ile Sayaka bir karar verir. Keio Üniversitesine girmek. İmkansız gibi duran hedef için artık çalışma vakti gelmiştir.

birigyaru

 

Upps… Bir sorun var! Sayaka’nın akademik düzeyi 4.sınıf düzeyindedir. Tsubota öğretmen Sayaka’nın gelişimi için harika fikirleri vardır. 4.sınıftan üniversite seviyesine çıkarana kadar Sayaka inanılmaz bir çaba harcar. Arkadaşları ile de eğlenir, okuluna da gider ve…

Okulda sınıf öğretmeni Sayaka’nın ahmak olduğunu düşünmektedir. Babası asla yapamayacağını, bunun boş hayaller olduğunu düşünmektedir. Sizce de böyle bir kişi ile karşılaşmış olsaydık bize de ön yargılarımız “Asla yapamazsın!” demez miydi?

Bir irade olduğunda, bir yolu vardır. 

Bu filmde fedakarlığın neleri elde etmemizi sağladığını ve ne olursa olsun asla vazgeçmemiz gerektiğini göreceksiniz.

Oyuncular


Sayaka Kudo – Kasumi arimura

Yoshitaka Tsubuto – Atsushi İto

Akari Kudo – Yo Yoshida

FragmanİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Birigyaru - Uçuşan Renkler - Film tanıtımı"

Mesaj At