Big Bang

BigBang YG Entertainment’in 5 harika üyeye sahip erkek grubudur

Biliyorum biliyorum başlığı görünce heyecanlanıp sevinenleriniz var. Başlayalım o zaman. BigBang YG Entertainment’in 5 harika üyeye sahip erkek grubudur. Çıkışlarını 2006 yılında yapmışlardır. Grup sadece Kore ve Asya’da değil tüm dünyada çokça ünlü. Bildiğim kadarıyla grup üyeleri kendi şarkılarını kendileri yazıp besteliyorlar. Çoookk sevenleri var. Grubun lideri GD gruptan daha çok ünlü sanki. Kendi adına 107 tane şarkının telif hakkına sahipmiş. 🙂 Grup çokça da Japonca ve Korece single albüme sahip. Çoğunuz grubu bilmese de şarkılarını mutlaka duymuştur.

GD (G Dragon)


Gerçek adı Kwon Ji-Yong’dur. 12 yaşında Flex adlı grupla müzik kariyerine ilk adımını atmıştır. Grubun lideridir. Haru Haru, Tonight, Lies, Love Song gibi şarkıların bestesi G-Dragon’a ait. Bence bir müzik dehası.

big bang

T.O.P.


Gerçek adı Choi Seung-Hyun’dur. 4 Kasım 1987 yılında doğmuştur. Grubun en büyük üyesidir. BigBang grubunun şarkılarının rap kısımları T.O.P. tarafında yazılıyor. Bazı dizilerde oynamışlığı da var.

big bang

SEUNGRİ


Gerçek adı Lee Seung-Hyun’dur. 12 Aralık 1990 tarihinde doğmuştur.  Grubun en küçük üyesidir. Yani maknaesi. Solo albüme sahip ve şarkılarının bazılarını kendisi yazmış.  Lakabı V.I.’dır.

big bang

DAESUNG


Tam adı Kang Dae-Sung’dur. 26 Nisan 1989 doğumludur. Lakabı ‘D-lite’ veya ‘Delight’ olarak bilinir. Şu ek bilgiyi de vereyim. Bir trafik kazası geçirdi v e yanındaki kişi öldü. Mahkeme yanındaki kişinin suçlu olduğuna karar verdi.

big bang

TAEYANG


Gerçek adı Dong Young-Bae’dir. 18 Mayıs 1988 doğumludur. Bu üyemiz de diğer üyeler gibi solo albüme sahip. Lakabı ‘Solar’dır. Piyano çalabiliyor.

big bang

Grup hakkındaki düşüncelerinizi ve bildiklerinizi yazıp bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yazarınız olarak grubun sadece şarkılarını dinlediğim için grup hakkında sizler kadar bilgiye sahip değilim 🙂

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


4 Yorum "Big Bang"

  1. hayatımda gördüğüm en iğrenç grup seungri ölmeli tam bir şerefsiz inşallah dağılırlar aşkım suju ya laf atmışlardı zamanında mallar

    • sevmiyorsan sevme laf atma hakkı vermez bu sana sanki sadece bigbang laf attı suju da bişey demiştir

Mesaj At