Afro Samurai anime tanıtım

Efsaneye göre “1 Numara”lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir

Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur.

Tür: Fantazi, savaş, kara komedi

Yazar: Takashi Okazaki, Yasuyuki Mutou, Josh Fialkov, Eric Calderon

Bölüm: 5

Yönetmen: Fuminori Kizaki, Jamie Simone

Efsaneye göre babasının taşıdığı “1 Numara”lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, “1 Numara” ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca “2 Numara”lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni “1 Numara”nın doğumuna tanıklık eder. Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından “2 Numara”lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, “1 Numara”ya ulaşabilmenin yolu “2 Numara”yı öldürmekten geçmektedir. Afro, “1 Numara”ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro’yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir.

AFRO SAMURAI RESİM GALERİSİ


Özellikle dövüş sahneleri beni etkiledi. Kafalar kollar kesiliyor. bir de acayip bir ortamda geçiyor. Şu ana kadar izlediğim en iyi çizim içeren animedir. Afroyu samuel L. jackson seslendirmiştir. Silah ve kılıcın iç içe olduğu bir anime. Kısa ve öz sağlam bir hikaye. İzleyin!

AFRO SAMURAI FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Afro Samurai anime tanıtım"

  1. ninja ninjanın afroooo diye bağırması için bile izlenir karakterler çok dağlam ve hızlı ilerleyen bir anime 5 bölm zaten bir film gibi düşünün seslendirmeler de çok sağlam öneririm

  2. affffrrroo samuraii :DDD grafik harikası yeminle 😀 biraz daha uzun olaydı 😀

Mesaj At