AAA (Attack All Around)

AAA (Triple A トリプル エー) 2005’te avex trax tarafından Japonya’da kurulan 6 kişilik bir pop grubudur.

BLOOD on Fire ile çıkış yapmışlardır ayrıca ilk tam ve mini albümlerinin ikisinin de adı “ATTACK”tır. Grup aslında 8 kişiydi, Ayumi Hamasaki ve Ami Suzuki gibi ünlü Japon yıldızlara arka dansçılık yapmış 5 genç erkek ve 3 genç kızdan oluşturulmuştu. Bence şarkıları çok güzel ve her daim dinlenilebilir. 2005’in sonlarına doğru Nihon Record Taishou’da ödül almışlardır ve ayrıca grubun ismi (Attack All Around) her şeye meydan okumak anlamındadır.

Naoya Urata


naoya urata
Adı Japonca olarak Urata Naoya (浦田直也), grubun lideri ve en büyüğüdür. 10 Kasım 1982’de Tokyo’da doğmuştur. 2009’da Naoya Urata olarak solo çıkış da yapmıştır. Üye rengi yeşildir.Takahiro Nishijima (Nissy)


nishijima_takahiro
Adı Japonca olarak Nishijima Takahiro (西島隆弘)’dur. 30 Eylül 1986’da Hokkaido’da doğmuş grubun vokalistlerinden biridir ve eskiden benim en sevdiğimdi. AAA’in yanı sıra solo olarak Nissy adı altında şarkılar da çıkartıyor. Üye rengi turuncudur.

Shuta Sueyoshi


Shuta Sueyoshi
Adı Japonca olarak Sueyoshi Shuta (末吉秀太)’dır. 11 Aralık 1986’da, Nagasaki’de doğmuştur. Grubun vokalistlerinden biridir ve şu anda benim en sevdiğim üyedir kendisi. Ayrıca Naoya gibi Shuta da Shuta Sueyoshi olarak solo çıkış yapmıştır (Run away şarkısı en sevdiğim şarkısıdır). AAA ile çıkış yapmadan önce FRIENDS adlı 4 kişilik bir grupta da çıkış yapmıştır ancak bu grup sadece bir şarkı çıkarmıştır. Shuta ayrıca AAA’in akrobasi uzmanıdır. Üye rengi pembedir, öncedense siyahtı.

Misako Uno


misako-uno
Adı Japonca olarak Uno Misako(宇野実彩子)’dur. 16 Temmuz 1986’da Tokyo’da doğmuş, grubun vokalistlerinden biri ve tek kız üyesidir. Diğer bütün üyeler gibi Misako da Misako Uno adı altında solo çıkış yaptı. Üye rengi mordur.

Mitsuhiro Hidaka (SKY-HI)


Mitsuhiro Hidaka

Adı Japonca olarak Hidaka Mitsuhiro (日高光啓)’dur. 12 Aralık 1986’da Chiba’da doğmuş, grubun vokalistlerinden biri ve rapçisidir. Genelde Japon gruplarında rapçi görmüyordum o yüzden AAA’de görünce şaşırmıştım, bence güzel. Bir sürü üye olup hepsinin tek işi vokal olan gruplardan değil. Mitsuhiro da Nissy gibi SKY-HI adı altında solo olarak şarkılar çıkartıyor. Üye rengi sarıdır.

Shinjiro Atae


Shinjiro-Atae
Adı Japonca olarak Atae Shinjiro(與真司郎)’dur. 26 Kasım 1988’de Kyoto’da doğmuştur. Grubun en genci ve vokalistlerinden biridir. Ailesinin en küçüğüdür ve boyu 170’tir. İlk başta Shinjiro ve Nissy en benim sevdiğim üyelerdi. Üye rengi mavidir.

Eski Üye Chiaki Ito


Chiaki-Ito
Adı Japonca olarak Ito Chiaki(伊藤千晃)’dir. 10 Ocak 1987’de Aichi’de doğmuştur. Grubun kız üyelerinden ve vokalistlerinden biriydi ancak 2017’de gruptan ayrıldı. Şimdi ise kendi “charming kiss” ve “c-tive” adlı kozmetik markalarında solo olarak çalışıyor ve AAA’den ayrılmış olsa da hala avex trax ile çalışıyor. 2016’da evlendi. Ve bir AAA üyesi iken üye rengi kırmızıydı.

Eski Üye Yukari Goto


Yukari-Goto

Adı Japonca olarak Goto Yukari(後藤友香里)’dir. 14 Ocak 1988’de Tokyo’da doğdu. Grubun vokalistlerinden ve kız üyelerinden biriydi ancak 2007’de gruptan ayrıldı. 2009’da gravür modeli oldu ve 2013’ten 2017’ye kadar da seslendirmenlik yaptı. Bir AAA üyesi iken üye rengi pembeydi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "AAA (Attack All Around)"

Mesaj At